Lájkold és oszd meg a Facebook oldalunkat!

2017. december 29., péntek

Karácsony és óév búcsúztatás


Az idei évben is megrendeztük a csapatkarácsonyt táncosaink számára.Volt szaloncukor posta,angyalkafűzés,és társasjátékozás is.A móka úgy zajlott,hogy az együttes tagjait két csoportba osztottuk el.Míg az egyik fele a csapatnak készítette az angyalkát a karácsonyfára és társának,addig a csoport másik fele pedig társasjátékozott a székely mesék birodalmában!



Az angyalkafűzés képei
A kézműves foglalkozásnak akkora sikere volt,hogy még a szülők is beálltak ügyeskedni!Táncosaink gyönyörű angyalkákat készítettek,amiket széles mosollyal az arcukon adtak oda kihúzott társaiknak.

A másik foglalkozás a mesével egybekötött társasjátékozás volt.A gyerekeket Székelyföldre kalauzolta el a 3 ifjúsági vezető.Mindenki nagyon jól érezte magát,és hegyes füllel hallgatta a meséket,ugyanis a kincs volt a tét!Itt is volt olyan szülő,aki meglátogatta a meseszobát. :)




A társasjátékozás a meseszobában 

Persze egy igazi buliban mindig van étel,ital,zene és tánc!Itt is megvolt,hiszen sok finomság közül választhattak a kicsik.Az évösszegzés alatt meghitt karácsonyi zene szólt,majd meggyújtottuk a csillagszórókat is!

Mindenkinek kellemes ünnepeket kíván a Csepp-Csepel! :)

2017. december 4., hétfő

Advent első vasárnapja is táncosan telt!

Az idei évben az adventi időszak december 3.-án kezdődött el.Ennek alkalmából együttesünk közösen a Kis-Csepellel adott egy 45 perces műsort a második kerületi Millenáris parkban.Táncosaink előadták rábaközi és mezőföldi koreográfiájukat,míg a Kis-Csepel szatmári,szászcsávási táncokkal kápráztatta el a közönséget.Mindenki frenetikusan érezte magát,hiszen a néptánc mellett élvezhették a meghitt,adventi hangulatot is.

2017. november 5., vasárnap

Fetter Nellit szülei, Dobos Botit és Sári nénit Boti anyukája vitte a XV.ker. Közösségi Házba 7,45 percre.
Bizony ott már, ebben a korai órában zajlott az élet! A Tarsoly zenekar, két prímással, fúvósokkal, cimbalmossal már muzsikált a verseny helyszínéhez legközelebb lakó pároknak.
Egész nap 150 produkciót nézett meg a zsűri. Egyik jobb volt, mint a másik! Gyönyörűen fölöltözött, kitűnően táncoló szólisták és párok mutatták be tudásukat korosztályonként!
Nellit a mezőföldibe -a tálegységnek megfelelően- egyszerűbb, zöld virágos kartonszoknyába és narancsos vizitkébe öltöztette Edit néni. A jól összeillő két ruhadarabot fekete kötény hozta harmóniába! A gyönyörűen keményített, vasalt, és épp megfelelő hosszúságú két alsószoknya. Nelli és Boti szépsége és kiállása elismerésre sarkallta a zsűri minden tagját! A rábaközi világos kartonszoknya a madeirás blúzzal, hozzá a világos selyem mellénnyel, és sötét rózsaszín köténnyel, melyet Mohácsy-Kisfalusi Reni kölcsönözte gyönyörű kendő tett teljessé, méltó párja volt Botondnak, aki a bátyja, Zalán különösen szép gatyájába, ingébe épp belenőtt, s  akinek Teski Zoli kölcsönzött egy szép, Nelli kötényével harmonizáló mellényt! Szilágyi Zsolt szerint nem csak szépen voltak fölöltözve, de ízlésesen is!
A délelőtti próbát követően először a kötelező táncokat mutatták be korosztályonként a versenyzők. Szorítottak a gyermekeinknek családjaik, Zsuzsi és Edit néni, de még rokonok is érkeztek!
A szabadon választott rábaközi bemutatása előtt megérkezett a Pálvölgyi család is! Kristóf látta a magas színvonalat! Valamelyik régiós versenyen ő is megmutatja tánctudását!
A zsűri egybehangzó véleménye szerint mind két tánc lépései odavalók, változatosak, stílusosak  voltak!  Ugyanakkor fölfedezték azt az izgalmat, amit minden táncos megél, ha először van ilyen típusú versenyen!
A magas pontszám a hihetetlenül erős mezőnyben a továbbjutáshoz ezúttal nem volt elegendő!
Az oklevél, a dicsérő szavak, az egész nap izzó, még is baráti hangulata, a zenekar élvezetes muzsikája, a változatosan fölöltözött, kitűnő táncosok nem tették nehézzé kivárni a 20 órakor kezdődő táncházat és a 21 órakor kezdődő értékelést!
Örömmel fogadtuk a zsűri gratulációját, az Örökség történetében először telefonon Szilágyi Zsolttól a részletes értékelés után!

2017. október 8., vasárnap

Büszke szólistáinkról

A 37.évét járó Csepp-Csepel táncegyüttes az alsó tagozatos gyerekekkel foglalkozik.Ezek a gyerekek 6-10 éves korúak általában.Miért is éri meg csinálni a néptáncot már ilyen kicsiként?Hát pont azért,hogy eljuthassunk a szóló-táncversenyre!

Együttesünk 3 tagjának:Fetter Nelli,Dobos Botond,Pálvölgyi Kristófnak adatott meg a lehetőség,hogy az október 28.-i szólóversenyen szerepelhessenek.Szerencsére ezek a növendékek a legkisebb kategóriába beleférnek életkor szerint.Ami még igazán dob az egészen,hogy együttesünk első alkalma lesz ez a verseny!

Hogyan is fog zajlani?Mi lesz?Felfognak-e készülni ezek a csöppségek?

Aggodalomra semmi ok,hiszen kiváló pedagógusok fogják őket felkészíteni,így garantált lesz a siker.A mezőföldi,és rábaközi táncmotívumok csendesen fognak belopózni a próbateremben,ahol ők felkészülnek.Tóth Zsuzsi lesz az,ki megkoreografálja ezt a két táncot.A fiúk talpraesett,magabiztos csapásólását Farkas Berci,és Teski Zoltán fogja betanítani.A fellépésre szánt jelmezt Policza Gabi fogja összekészíteni a táncosoknak.Végül,de nem utolsó sorban,hogy teljes legyen a műsor a messze híres Tarsoly zenekar fogja őket kísérni.

Drukkoljunk közösen a Csepp-Csepel táncoskáinak!

Első osztály,figyelem!

Kedves szülők,gyerekek!

A holnapi napon (október 9.-én) a Nagy Imre ÁMK közművelődésén várunk benneteket a tükrös teremben egy kis játékos táncra.A foglalkozás 18.30-kor kezdődik.A lánykák hozzanak pörgős szoknyát és kopogós cipőt,míg a legények kényelmes nadrágot és pólót. (Ha lehet a szandált mellőzék.) Végül a szülőknek is egy vidám hír:a foglalkozásokon bent lehetnek.

Kellemes készülődést kívánunk!

2017. szeptember 24., vasárnap

Mesélj még Krakkó!

Krakkóban is jártunk!
Együttesünk egy részének adódott meg az a szerencséje,hogy elvigye a magyar kultúrát,táncot a meseszép,lengyelországi Krakkóba augusztus 10-14.-e között.Sok-sok neves esemény történt:hegymászás,sóbánya,tánc és még sok más is,de kezdjük is az elején!

A csepeli ÁMK-t elhagyva,az M0-ásra ráfordulva vettük az irányt észak fele.A buszút kellemesen,és izgatottan telt mindenki számára.Temérdek órányi utazás után szembesülhettünk a lengyel vendégszeretettel.Az érkezésünk napja is program dúsan telt:a zakopanei csúcs megmászása.Az augusztus 10.-i napon táncosaink,és szüleik 18 kilométert másztak le-és fel,33 fokban!A látvány igazán festői,és lélegzetelállító volt.Megtekintésre került a Morskie Oko nevű tó a Tátrában.

 

A zakopanei Tátra rejtett csodái
Augusztus 11.-én pénteken részt vehettünk egy krakkói városnézésen,ahol magyar nyelvű idegenvezető kísért végig minket a dél-lengyelországi város meséin.Megtekintésre került többek között a katedrális,a főtér és az óvárost is.


A városban

A katedrális 
A Szent Péter és Pál templom

A szombati napon a wieliczkai sóbányába jutottunk el (aminek magyar vonatkoztatása is van Szent Kinga legendája által!) ahol a több száz éves kövületeket,ásványokat nézhettük meg,emellett gyönyörködhettünk a faragványokban,és a különböző,kisebb kápolnákban is.


A sóbánya titokzatos világa

Vasárnap kétszer is megmutathattuk,hogy mit jelent igazán magyarnak lenni!A főtéren felállított színpadon adta elő együttesünk a koreográfiáikat.Mindenki büszkén nézett végig a színpadról a város polgárain,és jól éreztük magunkat az előadásunk közben.A fellépés hatalmas tapssal zárult,aminek igazán örültünk.

Nehéz szívvel hagytuk el a lengyel földet,el kellett búcsúzni barátainktól.Nagyon-nagyon örülünk a lehetőségnek,hogy ilyen csodákat fedezhettünk fel barátaink otthonában.Augusztus 14.-én indultunk vissza Csepelre,amikor is mindenki hosszú élménybeszámolót tartott otthon családjának.

Szeretném megköszönni a képeket,és információkat Fetterné Policza Gabriellának,és Juhászné Szirmai Editnek!



2017. szeptember 15., péntek

Ciprusi,és török vendéggyerekek Csepelen

A II.Új kenyér fesztivál élménybeszámolója



A múlt hónapban,augusztusban volt alkalmunk egy fesztivál megszervezésére,amelyre török,és ciprusi néptánc csoportokat hívtunk.Az fesztiválra augusztus 18-24.-e között került sor.Minden gyerek,minden nemzet leírhatatlanul jól érezte magát,és az egy hét,amit közösen töltöttünk,igen hamar elszállt.Vegyük sorjába a napokat!:

augusztus 18.-a:Ezen a forró,nyári napon gurult be a török busz a Hollandi úti napközis táborba.Néhány szülő,és Csepp táncos (no meg közösségi szolgálatot teljesítő gyermek) fogadta a 40 órát utazó csoportot.A török barátaink fáradtan,azonban széles mosollyal szálltak le a buszukról.Fogadtatásuk után ebédeltek,majd használatba vették a tábort.Este egy gellérthegyi sétában volt részük,ahol megcsodálhatták Budapest esti fényeit.

augusztus 19.-e:A szombat délelőtt a ciprusi csoport fogadtatásával telt.A leszállópályán éppen landolt egy Ciprusról tartó gép,miközben fesztiválunk szervezői nagy izgalommal várták az újabb csoportot.A repülőtér után ők is elfoglalták a helyüket a napközis táborban.A délután folyamán sor került egy fellépésre Pesterzsébeten,majd este egy ismerkedős palacsinta-és táncos partira is.

augusztus 20.-a:Államalapításunk napján,délelőtt a törökök,és a ciprusiak a budai várnegyedben lévő Mesterségek ünnepélyén szerepeltek.A műsor után precíz gyorsasággal rohantak a csepeli Daru-dombra,hiszen ott is kellett teljesíteniük.A késő délután szabad programmal telt a Daru-domb és környékén.Az este folyamán megtekinthették az augusztusi tűzijátékot.

augusztus 21.-e:Délelőtt kirándultunk a  Margitszigeten,és délután került megrendezésre a jeles esemény a szurkolói arénában:3 nemzet tánca.Mindenki nagyon készült a műsorjával,és még kisebb filmek is kerültek levetítésre.Tele volt a nézőtér.A magyar táncot a ciprusi,majd a török követte.A show végén a törökök,és a ciprusiak kisebb étkekkel készültek,amik a tradicionális bazár ételek.

A törökök asztala

A ciprusiak asztala

augusztus 22.-e:Ezen a napon került sor egy egész napos városnézésre,és a nagykövetségi látogatásokra is.Reggel,miután felszálltunk a buszra,Budapest nagyobb nevezetességeit tekinthettük meg török tolmáccsal.A budai hegyekben is jártunk,mivel meglátogattuk azt a céget,amik a törökök buszát állították ki.Kisebb késéssel,de megérkeztünk a parlamenti tárlatvezetésre is.Utána elmentünk a török nagykövetségre,ahol teával kínáltak minket.Késő délután szabadidőt kaptunk a Váci utcában,ahol vásárolhattunk.Végül este meglátogattuk a Gül baba türbéjét,utána visszamentünk a táborba.


A busztársaságnál

A török nagykövetségen
Az Andrássy úti nagykövetség bejárata
augusztus 23.-a:A fesztivál utolsó előtti napját egy fesztivál hajón töltöttük,ami Szentendrén kötött ki.Amikor megérkeztünk mindenki kapott majd' 3 órát,hogy azt csinálja,amit akar.A hajó visszaindult Budapestre,és a Vigadónál kötöttünk ki.Este egy hatalmas záróbulit csaptunk az ifjúsági szálláson.Mindenki tudta,hogy ki kell élvezni a napot,ugyanis hamarosan vége szakad a fesztiválnak.

augusztus 24.-e:A búcsú.A könnyek.E nap reggelén a Ciprusiak repülőt fogtak,és visszarepültek hazájukba.Rá nemsokára török barátaink is bepakoltak a buszunkba,és kigurultak a főútra.Mindkét csapat könnyben,mosolyban,és szeretetben köszönt el egymástól.Nem győzték köszönni a vendégszeretetet azt,amit itt kaptak tőlünk,magyaroktól.

A fesztivál ideje igen élménydússal,és barátkozással telt.Hamar vége szakadt ennek a csodás egy hétnek.Mindenki szeretett volna még itt lenni egy hetet.Reméljük,hogy hamarosan viszont láthatjuk őket! 








2017. szeptember 12., kedd

Gyere,táncolj velünk!


"Tánc közben kívül kerülünk önmagunkon.Nagyobbak,csodálatosabbak és erősebbek leszünk.Ez erő,földi dicsőség,és csak rajtunk múlik,hogy megszerezzük."-Agnes De Mille

Régóta töröd a kobakod,hogy jó lenne táncolni?Szeretnél benne lenni egy szuper közösségben?Elszánt vagy a zene,és a magyar kultúra iránt?Akkor gyere és táncolj velünk!

A Csepp-Csepel táncegyüttes egy Csepel szívében elterülő,több mint 30 éves múltra visszatekintő néptáncegyüttes a kisiskolások számára.A csoport minden év szeptemberében felvételt hirdet,amit idén is megtesz.

Az általános iskola 1.osztálya számára:

A Csepp-Csepel heti 1 tanórában hétfőnként foglalkoztatás tart az elsősök számára.A gyerekek betekintést nyerhetnek a magyar tánckultúrában,és elmélyíthetik az eddig megszerzett ének-zenei ismereteiket.Továbbá fókuszálunk még a kommunikációs készségekre,a ritmusérzékekre,és a táncra is.

díja:2000 forint/két hónapra,amit szeptember 11. vagy 18. az első foglalkozás előtt kell befizetni a Nagy Imre Általános Iskola közművelődés részén.

A foglalkozásokat a csepeli Nagy Imre Általános Iskolában tartjuk a tükrös teremben,a közművelődésen.(Bp.,1214,Simon Bolivar sétány 4-8.)

Jelentkezni a tanítóknál kell.

együttesvezető: Kreiszné dr.Paál Sára
elérhetőség: 06 30 381 0724

Az általános iskola 2.osztálya számára:

A második osztályosok számára heti 2 tanórában tartunk foglalkozást,hétfőnkét 17-19 óráig.A nyolcadik alkalom után értékeljük gyermekeik fejlődését.Ezután folytathatja tánctanulmányait a Cseppecske vagy a Csepp-Csepel csoportban.

díja:2000 forint/hó,amit szeptember 11. vagy 18. az első foglalkozás előtt kell befizetni a Nagy Imre Általános Iskola közművelődés részén.
A foglalkozásokat a csepeli Nagy Imre Általános Iskolában tartjuk a tükrös teremben,a közművelődésen.(Bp.,1214,Simon Bolivar sétány 4-8.)

Jelentkezési lap:


A jelentkezési lapot ki kell nyomtatni.

Az általános iskola harmadik és negyedik osztálya számára:


Motivál a színpad,a ruha?Szeretnél igazi magyar viseletet magadra ölteni?Megnéznéd Törökországot,Marokkót,Ciprust,miközben megmutathatod mi is a magyar tánc?Akkor neked a Csepp-Csepelben a helyed!

díja:2000 forint/hó,a próbák a Nagy Imre Általános Iskola (Bp.,1214,Simon Bolivar sétány 4-8) közművelődés részén zajlanak a tükrös teremben.A próbák hétfőnként 17-19.15-ig tartanak.
A próbákat Tóth Zsuzsi vezeti,aki az Alapfokú Művészeti Iskola elismert pedagógusa.

Az együttes vezetője Kreiszné dr.Paál Sára (tel.:06 30 381 0724)

A tagdíjat befizetni hétfőn a beiratkozás napján lehet megtenni szeptember 11.-én,vagy szeptember 18.-án az első próba előtt lehet.Ha biztosan beszeretnétek kerülni,akkor jelentkezzetek most! :)

További információ: 06 30 380 0724

2017. július 18., kedd

Beszámoló a tánctáborról

Júl.2.-án a sok foglalkoztató anyagot, 10 polifont, de még a táncpadlót is betettük a buszba, úgy, hogy a csomagtartó megtelt, a busz nem, mert többen kocsival jöttek!
Csepp-Csepel Táncegyüttes fényképe. 

Mindenki megelégedésére töltöttük meg a Hotel földszínti és első emeleti szobáit, míg a nagyok a rönkház szobáiban helyezkedtek el. Erre nem is kellett délutánig várni!
Bepakolás után indultunk is a Partüdülő fövenyes partjára, s a fürdés szabályainak ismeretében beléptünk a tiszta vizű Balatonunk  homokos talajára!

Vacsoráig eszegettük a túrós pogácsát, amit Sári néni készített és élveztük a fürdés örömeit! Tudtuk a továbbiakban úgy sem lesz fürdésre ennyi időnk!
Az elmúlt évekből ismertük a tágas éttermet, s konyhások is örömmel üdvözöltek!
Vacsora után a nádfedeles foglalkoztatóban gyűltünk össze, s alakítottuk meg a kalákákat! Ez évben a legnagyobbak /középiskolások/ tanácsadók lettek. Gazdáknak a legidősebb táncosokat választottuk!
A kalákák nevet választottak! Az esti órát a csatakiáltás és induló megalkotásával töltötték, mivel azt a másnapi tábortűznél kellett előadni!
Ezen az estén rovásírással írta lapocskákra mindenki a nevét, így húztunk „titkos barátot”, akinek majd a kézműves foglalkozáson ajándékot készítenek a gyerekek!
„Aktiviti” stílusban ismerkedtünk a jó barát tulajdonságaival!

júl.3.-án hétfőn megismerkedtünk a napirenddel:
  8 óra előtt tisztálkodás, körletrend
  8 órakor reggeli
  9-11,45-ig tánctanulás kis csoportokban
  11,45-12,45-ig strandolás
  13-      ebéd
   15-ig csendespihenő kézműves foglalkozással
   15-17-ig  tánctanulás
   17-18-ig  strandolás
  18,30-  vacsora
  19,15- esti program

Hétfőn az igen színvonalasra sikerült csatakiáltásokat és indulókat hallgatta meg az elfogulatlan zsűri! Egymás produkcióira is szavaztunk! Így alakultak ki a helyezések, mely alapján mindenki kapott „1-4 tulipánt”
Csepp-Csepel Táncegyüttes fényképe.Többen az év során kapott tulipánokat is magukkal hozták!
A tulipánokat érdemes gyűjteni, mert a tábor végén a „Vidámparkban” lehet elkölteni!
Az esti programot szalonnasütés előzte meg! A sülthúsos, hagymás zsíroskenyérből is bőven fogyott!



Júl.4.-én kedden ugyancsak kiscsoportokban tanultuk újra a régebbi koreográfiákat. Délután az új anyagot, a szatmári lépéseket sajátítottuk el.
este két-két kaláka között számháborút rendeztünk, de úgy, hogy előtte a kalákák megkerestek 25-25 db egyforma színű cukrot. A leolvasottak két cukorért újabb számot kaptak, így mindenki hosszabban tudott részt venni a játékban.

Csepp-Csepel Táncegyüttes fényképe. 

Sokat szaladgáltunk ugyan, de a  moldvai táncházra maradt erőnk! Meghívtuk a tatabányai öreg táncegyüttest. Már elmúlt 10 óra, mikor véget ért a mulatság.

Csepp-Csepel Táncegyüttes fényképe.Júl.5.-én szerdán már a konferencia teremben együtt próbáltunk.
 –Engedve sokak akaratának- megrendeztük a számháború visszavágóját! Most a támadók megtalálták a zászlót! Izgalmas volt!
Takarodóig vizes vetélkedőn szórakoztunk, okosodtunk, s nyertünk tulipánokat!



Júl.6.-án, csüt.-ön ugyancsak folyt a munka. De, ahogy egyre melegedett a levegő és a Balaton vize, úgy rövidült a délutáni próba, hogy több időnk legyen a strandolásra!
Vacsora után a kalákák számára ismét izgalmas játékot szervezett Ica néni. Minden kaláka Balatoni „herkentyűket”gyűjtött /képek békáról, siklóról, pontyról, stb, Hatféléből 10-10-t, ezután kereshette az állomásokat a kaláka menetlevele szerint. Az állomásokon kapott feladatok megoldásáért kaphatott a kaláka pontot, melynek alapján  a kalákák sorba rendeződtek, s mindenki megkapta a neki járó tulipánt.
 
Csepp-Csepel Táncegyüttes fényképe.

A felnőttek paprikáskrumplit főztek bográcsban vacsorára, ami a játék végére épp elkészült.
8 óra is elmúlt, mikor megkezdődött a szatmári táncház. Kértük a felnőtteket álljanak be, érezzék milyen nehéz tánccal birkózunk délutánonként!

Csepp-Csepel Táncegyüttes fényképe.Júl.7.-én pénteken elkövetkezett a bemutat napja! Délelőtt a felelevenített koreográfiákat szerkesztettük a Kecskemesébe. Délután játszottunk még egy jó vízicsatát a focipálya homokján.
17 órára a legtöbb szülő megérkezett. A bemutatót a titkosbarátok megajándékozásával kezdtük! A gyönyörű gyöngyszövések, fonalból szőtt tartók, dekopázzsal díszített üvegek sok örömet okoztak!
A „titkosbarátok” egymásra is gondolva táncolták a Kecskemesét, mesélték lengyelül a kecskéit kereső oláh lány viszontagságait!
A bemutató után többen eltávoztak, hazamentek, hogy készüljenek Erdélybe a tánctáborba a Kis-Csepellel!
A maradóknak különféle játékokat, majd esti fürdőzést rendeztünk.
8.-án, szombat délelőtt tartottuk a vidámparkot, benne sok vizes játékkal, melyekre tulipánnal lehetett „befizetni”, s nyerni! A játékok vezetői sebtiben felkészített szülők, pártolók voltak, akiknek szintén örömöt okozott a sok ügyes, lelkes táncoska!
A játékok során még a fagyira félre tett tulipánokat is „beáldozták” néhányan, mások a „licitálással” megszerezhető tárgyakra „spóroltak” !

Minden esetre a következő tanévben is érdemes lesz minél több tulipánt kiérdemelni!

Szombat ebédtől vasárnap ebédig tartott az öntevékeny családi nap, melyet legtöbben strandolásra használtak! Mikor búcsút vettünk ettől a gyönyörű akarattyai  partszakasztól, tűzött a nap!


2017. július 16., vasárnap

Tűzugrás próba ovisokkal óvó nénik nélkül

Jún. 19.-én az ovis táncot tanítók értékelték a munkát! Az összejövetelt a még használható könyvtárban tartottuk.
Ezt követően az udvaron került sor a "Tűzugrás próbára", melyen az újonnan bekapcsolódni vágyók megtanulhatták a sokadik éve, sok helyen előadott moldvai koreográfia lépéseit, folyamatát!
Az agyonterhelt Cseppek ez alkalommal kapták meg az éves tevékenységről szóló tanusítványt is.

Jún.23.-án az ÁMK-tól indult a menettánc a még mindig lelkes Botosánka együttes muzsikájára!
Közben az Önkormányzat előtt a Városgazda dolgozói megrakták a máglyát,a Városkép megszervezte a hangosítást, s 21 órakor Morovik Attila felolvasta a kiáltványt, a táncosok megszentelték a tüzet, körbetáncolták, majd a fáklyákkal meggyújtották!
A csepeliek apraja és nagyja eltáncolta a moldvai körtáncot, majd párban megkezdődött a tűz átugrása!
Ifjú párok is ugrottak! Reménykedhetünk gyermekáldásban!...
Már elmúlt 22 óra, mikor fájó szívvel abba kellett hagyatni a mulatságot Szent Iván éjjelének kezdetén!
Az összefogással megvalósított eseményt mindenkinek köszönjük!

Volt feladat Pünkösd után is!

   Néhány lelkes ovissal a Csepp-Csepel kiegészülve, Királyerdei Műv.házban megtartottuk az első csepeli Pünkösdi királyné járást! Picike pünkösdi királyné jelöltünk megriadt a feladattól, s bár az ovisok számára varrt viseletet ő is felvette, a koszorú, a fátyol, más ovis fejére került! A rózsaszirom szórók, a baldahin tartók és a zászlósok előkerültek az AMI-s osztályok színpadi próbáiról!
Indultunk, s beköszöntünk a recepciós pultnál, bekopogtunk az irodába, végül fölmentünk a színpadra, s ott is eljátszottuk ezt a kedves szokást!
Ezzel megkezdődött az AMI  Gála, melyben a Tehetséges ovisok -Csepp segítséggel- életükben először színpadra léptek az Új vár, fényes vár c. koreográfia bemutatásával!

 A Budai Vár Savojai teraszán délelőtti majd a délutáni Pünkösdi királyné járáshoz biztonságot adott a Királyerdei! Sok árushoz beköszöntünk, sokaknak kívántuk, hogy "Ekkora legyen a kentek kendere, ekkora legyen!"
Utoljára színpadon emelte fel Gyulai Éva a Pünkösdi királyné fátylát, s nézte meg, hogy édes-e vagy savanyú!? Édes volt!

A nagy feladat, az 50 perces "Kecskemese" előadásban az Ifjúsági csoport, a Kokányok álltak helyt! A "kecskék keresése" közben ők táncoltak el több tájegység táncait, a Naszály zenekar kíséretével!
Sallay Bogi ismét ámulatba ejtette szép hangjával a közönséget!

Szentendrén a Kecskemese helyett két koreográfiát táncoltak el az ifik a Dűvő zenekar kíséretével. A lányok a "hungarikumokkal" telt tájházakba köszöntöttek be, a fiúk ügyességi játékokat játszattak a nagy számú érdeklődőkkel!
Hazafelé a különbuszon nemcsak a rendkívüli élményekről folyt a szó, de bizony néhányan már a fáradságot pihenték!

Nem sokat kellett készüljünk a Bükkzsérci Lovas Napokon előadott "Kecskemesére!"
Jún.16.-án du. elindultunk. Útba ejtettük Tardot, ahol megnéztük az ősrégen sárból és törekből tapasztott, viseletekkel, régi bútorokkal, használati eszközökkel berendezett házikókat. A szíves fogadtatás után megnéztük a hagyományőrző asszonyok kicsi műsorát, /láthattuk volna őket előző héten Szentendrén, de amikor ők műsort adtak, mi Pünkösdi királyné járást végeztük!/
A sülthúsos zsíroskenyér paprikával, paradicsommal, hagymával eleinte soknak tűnt! Végül a kenyér túnt kevésnek! Nem voltunk éhesek, amikor Bükkzsércen elfoglaltuk a Piarista kulcsosház szobájában és galériáján az ágyakat! Különleges élmény volt egy légtérben tartózkodni! A kísérő szülők is meg kellett osszák egymással a szobákat!
Talán ettől lett olyan fergeteges hangulat, ami még a másnapi fellépésen is éreztette hatását!
Délelőtt gyönyörű paripák és gazdáik teljesítményeit csodáltuk a Bükk hegyekkel körül vett fennsíkján! Ebéd után visszamentünk a szálláshelyre, felkészülni az előadásra!
Az időjárás ijesztgetett: Hol kicsit, hol jobban eleredt az eső, de mi elismerésre méltóan helyt álltunk! A közönség is megérdemelt tapssal jutalmazta a majd egy órás műsorunkat, melyet a Naszály zenekar hiba nélkül kísért!
Vasárnap délelőtt ismét bebizonyosodott, hogy aki mer az nyer! Bár az idő borús volt, a legtöbben a strandolást választották Bogácson! És jól érezték magukat!
Az "otthon maradók" a csülkös, virslis paprikás krumplit készítették elő, majd a főszakácsot és néhány kuktát magára hagyva kisebb sétát tett ebben a gondosan karbantartott hegyi községben.
Az ebédre három órakor nem került sor! Viszont a legtöbben lázas rendrakásba kellett kezdjenek, mert bizony a gondnok rávilágított, hogy a kulcsos házban mindent pont olyan rendben kell hagyni, ahogy átvettük!
Mind az 58 "lakónak" jutott feladat!

Pálvölgyi Kristóf a plakáton!

Akadályverseny - Orsi

Tábor beszámoló - 6. nap

Tábor beszámoló - 5. nap

Tábor beszámoló - 4. nap

Tábor beszámoló - 3. nap

Tábor beszámoló - 2. nap

Tábor beszámoló 1. Érkezés

Hazaérkezés

Búcsú a családoktól

Piknik a Vörös folyó partján

Zelve

Felvonulás

Karaván seraj

Közös vacsora

Utchisar naplemente

Teve szikla

Városnézés

Felvonulás

Gála

Ünnepség Nevsehirben

Kaymakli

Előadás a városközpontban

Hangulat képek

Fogadás a palotában

Az elnök megajándékozása

Képek a próbáról

Erdogán köszöntője

A múzeum és a kert

Az Atatürk Mauzóleum

A szálloda

Utazás Ankarába

Látogatás a kormányzónál

Felvonulás videó

Fesztivál hangulat

Fesztivál megnyitó

Kerámia múzeum

Városnézés

Tevegelés

Göreme

Goreme

Egy fantasztikus nap

Néhány fotó...

Ismerkedés

Az együttes köszöntése

Az együttes köszöntése

Nevsehirbe érkezés

Nevsehirbe érkezés